ЛІТЕРАТУРНА КАРТА СЛАВУТИ

ВОЛОДИМИР  П'ЯСКОВСЬКИЙ

1939 - 2012

    Володимир Йосипович  П’ясковський народився 21 червня 1939 року в м. Одеса в сім’ї військовослужбовців.   Під час воєнного лихоліття батьки загинули, виховувався в сім’ї дідуся на Житомирщині.  Зі шкільних років захоплювався співом, художнім читанням, театральними виставами, хореографією.

  Закінчив Миропільску СШ№ 2 та   Самбірського технікуму з підготовки  культурно-освітніх працівників. У рідній СШ№ 2 смт. Миропіль працював вчителем музики та військовим керівником 21 рік.

    Переїхавши в Славуту ,працював робітником на паперовій фабриці, а з 1985 року - вчителем музики  ЗОШ І-ІІІ№ 4,  де організовував  і керував учнівськими колективами художньої самодіяльності, в т ч відомим хором хлопчиків «Соколята».

    Протягом 12 років працював керівником хору та вокальних ансамблів ЗОШ№3. Його колективам  завжди були притаманні  висока виконавська майстерність, сценічна культура, та професійно-художній репертуар. Неодноразово нагороджувався грамотами  Міністерства освіти і науки України.

 Пісні Володимира Йосиповича опубліковані в збірках  «Славутчина пісенна»(2009), «Пісні, як криниці» (2012), «Душі осінній спів» (2015) та місцевій періодичній пресі.

 Володимир  Йосипович був активним членом літературно-мистецького об’єднання «Сузіря» м. Славута.

Книги

Володимира П'ясковського

П’ясковський В.Й. Душі осінній спів: збірка пісень /Володимир П’ясковський. – Славута, 2015. – 92 с. іл.

 Друга збірка пісень самодіяльного композитора із Славути В. П’ясковського побудована на глибоко ліричній поезії творців слова рідного краю М. Костіва, П. Надуваного, М. Матусця, В. Кримінчук, Г. Душнюк. Вражає багатогранність тематики в збірці: пісні про рідний край, роздуми про сенс життя, болюча тема війни і сирітства, пережитого самим автором.

 

П’ясковський В. Й. Пісні як криниці  / Володимир П’ясковський. – Острог, 2002. - 122 с.

   Книга запрошує у чарівний пісенний світ. Україна співала віками: в щасливу годину і  йдучи на рать, за святковим столом і в роботі…Пісня єднала рід, зв’язувала покоління, давала людині опору в усвідомленні того, якого вона роду. І  пісні живуть, надихають на працю, для світлого майбутнього! В цих піснях, то задумливих та тихих, то стрімких і бадьорих – багато світла, енергії, романтики та любові.

П’ясковський Володимир Йосипович //Обереги рідної землі. Вип.2 Славутчина пісенна: Пісенно-художня збірка. - Шепетівка, Шепетівська міжрайонна друкарня, 2019. – C. 90-135

 Це збірка містить твори поетів-піснярів Славутчини, майстрів поетичного слова та ніжної , глиборощирої мелодії.